Döner ocakları çok çeşitli büyüklükte ve çok değişik ısıtma şekilli olarak üretilmektedir. Döner ocağının büyüklüğü döner etini qpişiren ve radyan adı verilen ısıtma gözlerinin sayısı ile doğru orantılıdır. Bir radyanlı ev tipi mini döner ocağından, sekiz radyanlı döner ocağına kadar değişik boyda ve büyüklükte döner ocağı üretimi yapılmaktadır.

Döner ocağı ev tipi modelleri bir radyanlıdır. Genellikle elektrikli veya tüplü olabilmektedir. Sekiz radyanlı döner ocağı ise çok büyük işletmeler için tasarlanarak üretilmektedir. Döner makinası radyanları tüplü, doğalgazlı, elektrikli, kömürlü ve odunlu olarak üretilebilmektedir. Bütün döner ocağı çeşitlerinin pişirme sistemi tamamen aynıdır. Yalnız kömürlü ve odunlu radyanları bulanan döner ocaklarının çalışması için radyanların içerisinde kömür veya odun yakılması gerekmektedir. Ayrıca döner ocağının şişlerinin takıldığı kulelerin (etin dönmesini sağlayan parça) motorlu olanları da üretilmektedir. Motorlu döner ocağının en büyük faydası döner şişini devamlı surette ve aynı hızda çevirmesi nedeni ile dönerin her tarafının eşit oranda pişmesini sağlamasıdır.

Odunlu ve kömürlü döner ocağının motorlu modellerinde, motor ocağın alt kısmına yapılmakta ve odunun ve kömürün alevinden moturun zarar görmesi önlenmektedir. Bu sayılan özellikteki döner ocağı çeşitlerinden başka tam otomatik, pişirme ve kesme yapabilen döner ocağı da vardır. Bu modeller pişirme kapasiteleri, kesme kapasiteleri ile büyük işletmelerin en büyük kurtarıcısıdır. Sayılan döner ocağı modellerine ek olarak isteğe bağlı olarak döner ocağı üretilebilmekte ve istenilen özellik ve fonksiyonlar eklenebilmekte veya çıkarılabilmektedir.

Satılık döner ocağı arıyorsanız, dayanıklı, kolay bozulmayan elektrikli döner ocağı modellerimize mutlaka göz atmalısınız. En ucuz döner ocağı fiyatları için biz arayabilirsiniz.

(Döner ocağı radyanı için de ayrıca talepte bulunablirsiniz)