Tam Otomatik Elektrikli Çay Makinesi Çelik Elektrikli Çay Makinesi
Büro Tipi Elektrikli Çay Makinesi Çay Otomatı – Elektrikli Çaymatik

Çay ülkemizde üretilmeye başlandığı günden bu yana popülerliğini hiç yitirmemiş aksine artırmıştır. Bu nedenle çok değişik pişirme araçları ortaya çıkmıştır. Birincisi tüpgaz kullanılarak yapılan pişirme. İkincisi ise elektrikli araçlardır.

Elektrikli çay makinesi çok fazla teferruat gerektirmeyen, çay demlemeyi kolaylaştıran, elektrik ve suyun olduğu her yerde çay demlemeye imkân tanıyan aletlerdir. Elektrikli çay makinesi iki çeşit kullanım amacıyla üretilir. Birincisi amatör kullanım için üretilen çay makinası semaveridir. Bu çeşit çay makinaları ile sadece küçük çapta bir topluluğa çay verebilirsiniz. İkincisi ise sanayi tipi elektrikli çay makinesidir. Bakır kaplama ürünlerin yanı sıra paslanmaz çay makinesi çeşitleri de bu grupta yer almaktadır.

Birincisi evlerimizde sıklıkla kullandığımız elektrikli çay makinesidir. Bu tip çay makineleri profesyonel kullanım amacıyla üretilmezler.

İkinci tip elektrikli çay makineleri profesyonel amaçlar için üretilen, kalabalık topluluklara çay üretebilen elektrikli çay makineleridir. Bu çay makineleri  genel olarak üç değişik formda üretilir. Dikdörtgen ve üzerine demlik konulabilen çay makinesi, silindirik yapıda olan elektrikli çay makinaları ve semaver tipinde olan çay makineleri. Dikdörtgen veya kare şeklinde olan elektrikli çay makinesi modelleri genellikle kahvehanelerde, çay ocaklarında ve çay satışı yaparak para kazanılan yerlerde kullanılır. Silindirik tipli elektrikli çay makinesi ise daha çok kışlalarda, ikram olarak çay veren işletmeler, büyük tesisler ve çaydan para kazanmak yerine çayı müşterileri için ücretsiz olarak veren kurum ve işletmeler tarafından kullanılır.

Semaver tipli elektrikli çay makinesi ise daha çok çayı self servis olarak müşteriye çay ikram edilen çay bahçesi vb. yerlerde kullanılır.

Çok uygun elektrikli çay makinesi fiyatlarımız hakkında bilgi almak için bizi mutlaka arayınız.