Sanayi Tipi Davlumbaz Sanayi Tipi Bakır Davlumbaz
Bakır Ocakbaşı Davlumbaz Tavan Tipi Davlumbaz
Sanayi Tipi Bakır Ocakbaşı Davlumbaz Tavan Tipi Bakır Davlumbaz

Davlumbazlar mutfaklardaki en büyük yardımcılarımızdan biridir. Mutfakta pişirilen yemeklerin kokuların ortama yayılmasını engelleyerek, ortam havasının daima temiz ve kokusuz kalmasını sağlarlar.

Davlumbazları genel olarak iki ana başlıkta toplayabiliriz: Ev tipi davlumbazlar ve sanayi tipi davlumbazlar.

Sanayi tipi davlumbazlarınise orta sanayi tipi davlumbaz ve duvara monteli sanayi tipi davlumbaz gibi iki çeşidi mevcuttur.  Sanayi tipi davlumbazların imalatında kullanılan malzemenin cinsine göre bakır davlumbaz ve paslanmaz davlumbaz gibi tipleri de vardır. Her davlumbaz için filtreli ve filtresiz olarak iki ayrı üretim modeli de bulunur.

Sanayi tipi davlumbazlar özellikle büyük işletmelerin mutfaklarında, yemek fabrikalarında, fabrika ve atölye mutfaklarında ve otellerin mutfakları başta olmak üzere yemek verilen ve yemek üretimini kendisi yapan hemen hemen tüm işletmelerin mutfaklarında kullanılmaktadır.

Sanayi tipi davlumbaz ortamda bulunan pis kokuları ortadan kaldırmak, temiz ve kokusuz bir hava elde etmek ve istenmeyen kokulara engel olmak için kullanılmaktadır. Filtreli sanayi tipi davlumbazlarda dışarı atılan havada bulunan ortam kokularının filtre edilerek dışarı atılmasını sağlayarak sadece içerisinin değil aynı zamanda, dışarıya verilen havanın da kokudan arındırılmasını sağlamaktadır.

Duvara monte edilen sanayi tipi davlumbazlar ile orta sanayi tipi davlumbazların arasındaki tek fark monte edildikleri yerdir. Fonksiyon olarak her iki sanayi tipi davlumbazın fonksiyonu aynıdır. Fakat orta sanayi tipi davlumbazlar daha çok geniş mutfaklarda ve pişirme üniteleri mutfağın ortasında bulunan yerlere konulur. Her iki davlumbaz tipinde de mutlaka baca sistemi çok iyi çekmelidir. Özellikle ocakbaşı lokantalarında kullanılan bakır davlumbazların temizliği açısından çekmeleri çok önemlidir. Paslanmaz davlumbazların üzerleri yağ tabakası ile kaplanacağından, baca sistemi kısa sürede yağ ve is nedeni ile tıkanacak ve işlevini yerine getiremez hale gelecektir.

Endüstriyel davlumbazlarda malzemenin kalitesi, ürünün dayanıklı olması ve kullanıldığı yere göre bazen de görsel estetiği önemlidir. Tabii bu özelliklerin yanı sıra davlumbaz fiyatları da önemlidir. Firma olarak kalite/ucuzluk oranında ideali yakalama prensibimiz gereğince sanayi tipi davlumbaz fiyatlarında siz müşterilerimize her türlü desteği sağlamaktayız. Ürünlerimiz için 2. el sanayi tipi davlumbaz fiyatlarını aratmayacak kadar uygun fiyat politikaları üretiyoruz.