Çay Ocağı Kazanları
 
Tam Otomatik Çay Ocağı Kazanı   Elektrikli Çay Ocağı
     
 
Elektrikli ve Doğalgazlı Çay Ocağı   Bakır Çay Ocağı

Çay ocağı devren satın aldınız ve çay ocağı malzemelerinizi yenilemek istiyorsunuz, ya da yeni çay ocağı açmak istiyorum diyorsunuz: En doğru adrestesiniz.

Çay ocağı açmak veya çay ocağı işletmek için ihtiyacınız olan en önemli malzeme elbette ki kaliteli bir çay kazanıdır. Çay Ocağı Kazanı veya kısaca çay ocağı da denilen bu ürün sürekli çay tüketimi yapılacak olan işyerinizin bel kemiğidir.

Çay ocağı almak için genellikle yapılan tarif iki gözlü, üç gözlü vb. şeklindedir. Burada çay ocağının göz sayısından kasıt, sıcak su kazanının üzerindeki demlik koyma yerleri kast edilerek, büyüklük tarifi yapılmaktadır. Çay ocağı piyasasında en çok bilinen tüplü, elektrikli, doğalgazlı, tüplü – elektrikli ve doğalgazlı – elektrikli çay ocaklarından başka; geçimini sadece çay satarak sağlayan ve çay demleme ve satma işini gerçekten bir sanat olarak gören. Müşterilerine iyi demlenmiş, kaliteli bir çay sunmayı her şeyin üstünde tutan çay ocağı sahipleri içinde odun ve kömürle çalışan çay ocağı imalatı yapılmaktadır.

Kömürle çalışan çay ocağında demlenen çayların çok daha lezzetli olduğu bilinen bir gerçektir. Bundan yola çıkarak üretilen kömürlü- odunlu çay ocağı genellikle otantik temalı işletmelerde, büyük otellerin lobilerinde, büyük turistik tesislerde ve sadece çay satan işletmelerde kullanılmaktadır.

Çay ocağı üretimi o kadar ilerledi ki artık çay ocaklarının elektrikle, tüplü vb. olanlarının üretimi artık çok normal görülmektedir. Fakat bunların yanı sıra çok daha ilginç bir çay ocağı modeli daha vardır. Bu çay ocağı sadece odun kömürle çalıştırılmakla kalmayıp aynı zamanda kumda kahve pişirmeye yarayan bir bölüm eklenerek üretilmiştir. Bu tip kumda kahve gözü ile üretilen çay ocağı oldukça ilgi çekmektedir. Bu nedenle çay ocağı üreticileri talep gelmesi halinde normal çay ocağına kumda kahve pişirme tertibatı da ekleyerek modellerini güncellemektedirler.

Bunun yanı sıra Paslanmaz Çay Ocağı, Bakır Çay Ocağı gibi çeşitli modelleri de mevcuttur.

Aradığınız en kaliteli ve en şık çay ocağı fiyatına bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. Çay ocağı modellerimiz ve çay ocağı fiyatları hakkında bilgi almak için de bizi arayabilirsiniz.

Diğer Çay Ocağı Malzemeleri
 
Şerbetlik ve Ayran Makinesi   Çay Otomatı
     
 
Tost Makinesi   Çay Ocağı Davlumbazı