Çay Semaveri Modelleri

40 Bardak Kapasiteli Çay Semaveri 60 Bardak Kapasiteli Çay Semaveri
80 Bardak Kapasiteli Çay Semaveri 120 Bardak Kapasiteli Çay Semaveri
160 Bardak Kapasiteli Çay Semaveri 250 Bardak Kapasiteli Çay Semaveri

Çayın hayatımızdaki yeri çok ayrıdır. Adeta ayrı bir kültürü ve dili oluşmuştur. Çay kültürümüzün önemli parçalarından birisi de çay semaveridir. Misafirlerimize çay ikram etmek yetmemiş, çay ikramını muhteşem lezzetlere dönüştürmüşüz. Çay ikramlarının en lezzetlisi de semaver ile yapılmaktadır.

Yapıları itibari çaya ayrı bir tat ve lezzet katan çay semaverlerinde çay demlemek ve misafirlerimizi çay ikram etmek, misafirimize verdiğimiz değerin ve gösterdiğimizi hürmetin göstergesi olmuştur adeta. Çünkü çay semaveri yakmak ve çay demlemek aslında oldukça zahmetli bir iştir.  Semaverin içine su doldurmak, daha sonra suyunu kaynaması ile çayı demlemek ve ikram etmek, ayrı bir ritüel olarak ve törensel bir havada gerçekleşmektedir.

Çay semaveri denilince aklımıza birçok çeşidi bulunan ürünler gelir. Bunlar sacdan yapılan çeşitlerinden tutun da bakırdan ve üzeri şaheser denilecek nitelikte muhteşem motiflerle süslü işlemelerle süslü çay semaverlerine kadar geniş bir yelpazeye kadar çok geniş bir skalaya tekabül eder. Bu nedenle özellikle bahçeli evlerin en vazgeçilmez eşyalarından birisidir çay semaveri. Çay semaverinin yanı sıra, odunlu çay semaveri, kömürlü çay semaveri, gibi çeşitleri de vardır.

Çay semaveri yapısı itibari esas olarak odunla veya odun kömürü ile ısınır ve çalışır. Fakat yeni geliştirilen teknolojiler ile birlikte artık elektrikle olan semaverlerde hayatımıza girmiştir. Genel anlamda çay makinesi dediğimiz bu yeni tip semaverlere çay otomatı da debilmektedir.

Elektrikli çay semaveri açık alana ihtiyaç duymadan semaver ve çay keyfi yaşamak isteyenler için tasarlanmış ve üretilmiştir. Her ne kadar klasik çay semaverinin yerini tutmasa da, semaver özlemini gidermeye birebirdir.