Acele öğünlerimizin vazgeçilmezidir tost. Kaşarlısı, sucuklusu, kaşarlı sucuklusu ve daha nice değişik malzemeli olanı ve değişik şekilde pişirilen çeşitleri… Ama şu her zaman göz ardı edilir. Tost kadar tostu pişiren tost makinesi de çok önemlidir. Çünkü tostun gerçekten kaliteli ve lezzetli olabilmesi için tost makinesinin ağırlığı, ızgara bölümünün üretildiği maden vb. de çok önemlidir. Halen piyasada sanayi tipi tost makinesi, döküm tost makinesi, tüplü tost makinesi, elektrikli tost makinesi gibi birçok değişik versiyon ve şekilde tost makinesi vardır.

Sanayi tipi tost makineleri oldukça büyük hacimli ve ağır olan tost makineleri için kullanılmaktadır. Isınması oldukça geç olan bu tost makinesi ile ısındıktan sonra çok lezzetli tostlar yapmak mümkün olmaktadır. Sanayi tipi tost makinesi, aynı zamanda ızgarasının döküm olmasından ve ağırlığının diğer tost makinelerine nazaran daha ağır olması nedeni ile döküm tost makinesi olarak da bilinmektedir. Ayrıca sanayi tipi tost makinesinin çalıştırma şekline göre tüplü tost makinesi veya elektrikli tost makinesi olarak da iki çeşidi bulunmaktadır.

Tost makineleri elektrikli ve tüplü olarak ikiye ayrılırken aynı zamanda ev tipi ve sanayi tipi tost makinesi olarak da ikiye ayrılmaktadır. Ev tipi tost makineleri genellikle daha hafif malzemeler kullanılarak üretilirken, sanayi tipi tost makineleri veya tüplü tost makineleri daha ağır ve daha sağlam materyaller kullanılarak üretilmektedir. Elektrikli tost makineleri ile tüplü tost makinelerini karşılaştırmak gerekirse benim fikrime göre tüplü tost makinelerinde yapılan tostların daha lezzetli olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Piyasada bulunan arçelik tost makinesi, tefal tost makinesi ve benzeri onlarca marka arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, kaliteli, uzun ömürlü ve ucuz tost makinesi tavsiyesi istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun bir modellerimiz ve bütçenize göre tost makinesi fiyatlarımızla hizmetinizdeyiz.